Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
INDUSTRYmeeting 2019 - już za nami! 
(2019-02-06) wróć do strony głównej


W dniach 27-28 lutego 2019 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się Targi Utrzymania Ruchu i Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting, Salon Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting, Salon Uszczelnień i Technik Uszczelniania ExpoSEALING, Salon Logistyki i Magazynowania w Przemyśle LOGITEX oraz Gala Nagród Polskiej Branży Druku 3D.

Firmy, które zaprezentowały się na targach miały okazję pokazać zarówno nowości rynkowe, jak i zaprezentować dotychczasowe rozwiązania i produkty tak, aby zwiedzający mogli na bieżąco śledzić innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Wśród nowości jakie można było zobaczyć na targach były m.in.:
• rozwiązania outsourcingowe dla firm branży produkcyjno-logistycznej, prezentowane przez ADECCO POLAND;
• wszechstronny moduł sterujący, który jest na etapie wdrażania na rynek przez firma ELEPROJECT - układ będzie silnie konkurował z popularnymi sterownikami przemysłowymi PLC nie tylko pod kątem ceny, ale również łatwości w implementacji, a przede wszystkim faktem, że na jednej płycie jest bardzo dużo peryferii;
• cała gama sprzętu zabezpieczającego przed upadkiem z wysokości w tym również do stref zagrożenia wybuchem, który można było zobaczyć na stoisku firmy PROTEKT;
• nowy katalog firmy DENIOS, która jest specjalistą w dziedzinie ochrony pracy
i środowiska w rzemiośle i przemyśle; magazyny materiałów niebezpiecznych, bezpieczne pomieszczenia techniczne i produkty z zakresu bhp wspomagają klientów z całego świata w realizowaniu ich obowiązków przedsiębiorcy.

Podczas targów tradycyjnie odbył się konkurs o Medal Expo Silesia, do którego wystawcy mogli zgłaszać prezentowane na stoiskach produkty i usługi. Komisja Konkursowa Medalem Expo Silesia uhonorowała firmę ELEPROJEKT Michał Grochowina za swobodnie programowalny moduł sterowania – jest to układ, który wyróżnia się mnogością interakcji komunikacyjnych oraz ilością wejść i wyjść o kompaktowej konstrukcji, konkurencyjnej cenie oraz łatwości implementacji i programowania. Wyróżnione zostały: Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej za sposób wytwarzania funkcjonalnej, metalowo-ceramicznej kształtki kompozytowej o podwyższonych parametrach cieplnych i tribologicznych z przeznaczeniem na lokalne wzmocnienie tłoka oraz firma CX-80 POLSKA Agata Nadera, Dariusz Nadera Sp. J. za smar ceramiczny KERAMICX.

Za ciekawą prezentację firmy oraz produktów na targach przyznano wyróżnienia dla firm DIG ŚWITAŁA SP. Z O.O., WAAP FILTROWENTYLACJA JAKUB DZIURA oraz RENEX SP. Z O. O. SP. K.

Wzorem poprzedniej edycji podczas targów nie zabrakło wykładów poświęconych branży BHP, a także warsztatów związanych z produkcją i utrzymaniem ruchu w zakładach przemysłowych.

Wydarzenia merytoryczne, które odbyły się podczas targów to m.in.:
• Konferencja pt. „Współczesna produkcja – kultura prężnego i szybkiego działania”, Organizatorzy: Fundacja Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu, Expo Silesia
• Seminarium pt. "Bezpieczeństwo pracy w środowisku przemysłowym", Organizatorzy: Zakłady Badań
i Atestacji ZETOM, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Katedra Inżynierii Produkcji Politechniki Śląskiej, Expo Silesia.

Targom towarzyszył również Salon Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting oraz III edycja Seminarium wraz z I Warsztatami Eksperckimi pt. „Materiały kompozytowe w przemyśle motoryzacyjnym i lotnictwie". Organizatorami wydarzenia był Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej, Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych, Polski Klaster Technologii Kompozytowych, Expo Silesia. Przez cały czas odbywały się również spotkania B2B oraz S2B w specjalnie zaaranżowanej strefie.

Nowością podczas Targów INDUSTRYmeeting był Salon Logistyki i Magazynowania w Przemyśle LOGISTEX, którego celem było połączenie innowacyjności z logistyką oraz właśnie branżą przemysłową. W drugim dniu targów, w ramach Salonu Logistex, odbyło się spotkanie organizowane przez Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing oraz Brytyjsko-Polską Izbę Handlową pt. „Zapewnienie ciągłości w międzynarodowych łańcuchach dostaw a BREXIT”.

Również premierowo zagościła u nas V edycja Gali Nagród Polskiej Branży Druku 3D. Było to wydarzenie organizowane przy współpracy Centrum Druku 3D oraz Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia. Po raz pierwszy miało charakter otwarty dla osób z wybranych gałęzi przemysłu. W plebiscycie zostały nagrodzone najlepsze osoby, firmy, produkty i wydarzenia związane z szeroko pojętą branżą technologii przyrostowych z Polski i ze świata. Laureaci zostali wybrani w aż 16 kategoriach, w tym po raz pierwszy w kategorii Najlepszy Polski Sklep z Drukarkami 3D i Filamentami.

Rozstrzygnięte zostały również Mistrzostwa Polski w Druku 3D, wyłoniono laureatów w dwóch równorzędnych kategoriach:
• Mistrzostwa Polski w druku 3D w technologii FDM / FFF – I miejsce - CadXpert – drukarka 3D Stratasys F370;
• Mistrzostwa druku 3D w technologii SLA / DLP / LCD - I miejsce - Filaments4U – drukarka 3D Liquid Crystal Precision 1,5.

Już dziś zapraszamy serdecznie na kolejną edycję targów INDUSTRYmeeting, które odbędą się w dniach
4-5 marca 2020 roku.Szczegółowe informacje na stronach:

INDUSTRYmeeting
KOMPOZYTmeeting
LOGISTEX
ExpoSEALING
NAGRODY BRANŻY DRUKU 3D